Vánoční líčení
Beauty

Vánoční líčeni – Christmas Makeup

Blíží se čas vánočních večírků a pokud hledáte inspiraci na neotřelý vánoční look, inspirujte se naším výběrem. Základem svátečního líčení ať už na Vánoce nebo na Silvestrovskou party jsou třpytky a lesk.

Můžete zvolit třpytivé oční stíny, nebo si pořídit třpytky na obličej, pak mějte na paměti, že budete potřebovat také lepidlo na třpytky, které se většinou prodává samostatně.

Jak na Vánoční líčení

Nejprve aplikujte oční stíny, doporučujeme používat podkladovou bází pod oční stíny, která pigmenty zafixuje na místě a jejich barvy lépe vyniknou (zvlášť v případě báze v odstínech bílé). Následně naneste lepidlo na oční víčko a pomocí štětečku aplikujte třpytky. Většinou se třpytky aplikují jen doprostřed spodní části víčka, těsně nad okem, kdy opticky zvětšují oči, nebo je možné je aplikovat na celé pohyblivé víčko. Další možností je aplikovat třpytky podél linie oční linky.

Pokud již máte stíny hotové, můžete oko orámovat oční linkou a nanést také vrchní linku fixem nebo tekutými očními linkami.

Sváteční rtěnka

Na Vánoce a Silvestrovskou party se výborně hodí výrazná červená rtěnka, nebo lesk. Tady záleží na zvolené konzistenci, pokud je rtěnka dostatečně ostrá, pak není třeba používat ještě konturku. V případě lesku už konturku nepoužíváme vůbec, protože by po slíbání lesku zůstala příliš výrazná linie rtů.

Vhodné jsou ale i nude odstíny, které nejsou tolik výrazné a více je oceníte u tmavšího vánočního líčení oči.

Nakonec můžete použít výraznější tvářenku, případně i highlighter, který nanesete nad vaše lícní kosti a pod obočí, případně na pár dalších míst. Na Vánoční večírek může být líčení opravdu výraznější. Můžete být kreativní a pokud jste zručná makeup artistka, můžete si na tvář namalovat drobné vločky nebo jiné motivy Vánoc a zimy.

Když už máte perfektní Christmas Makeup hotový, můžete vyrazit za zábavou.