Recenze Amouage parfem
Beauty

Recenze Amouage Honour, Memoir, Epic, Interlude…

Miluji luxusní a unikátní vůně. Proto mě to přirozeně táhlo k parfémům niche, které jsou ztělesněním voňavého přepychu a elegance. Nechtěla jsem ale vsadit pouze na jednu, a tak mi přišla vhod sada mini vůní od legendární značky Amouage. Poctivě jsem každou otestovala na vlastní kůži a můžu vás tak seznámit s jednotlivými vůněmi, které se v krásném setu Miniature Modern Collection VIII. nacházejí.

Recenze Amouage Honour

Amouage Honour je romantická, květinová vůně pro ženy. Za jejím vznikem stojí parfumérka Alexandra Carlinova. Honour, v překladu čest, odráží jednu z nejlepších lidských kvalit. Inspiraci přitom čerpá z Pucciniho opery Madame Butterfly, příběhu tragické lásky. Jak říká kreativní ředitel Amouage Christopher Chong, je to „bílá květina s temným srdcem“.

Počáteční akord tvoří pepř, koriandr a šťavnatá rebarbora. Srdci panuje opojná tuberóza, karafiát, luxusní gardénie, jasmín a křehká jarní konvalinka na kterou navazují základní akordy v podobě kůže, ambry, kadidla a lesního vetiveru. Podle mě je Honour pokladem pro milovníky čistých, květinových vůní, jejichž krása si nezadá s rozkvetlou zahradou.

Recenze Amouage Honour

Recenze Amouage Memoir

Memoir v překladu znamená paměť. Tato vůně ztělesňuje vzpomínky na minulosti a nese v sobě těžce uchopitelné kouzlo. Žena, která nosí Memoir je zcela magická. Tato vůně je totiž skutečně hluboká, vzrušující a v první řadě nezapomenutelná.

Mezi klíčové ingredience patří kouřové kadidlo, výraznost aldehydů, mandarinka, růžový pepř a můj oblíbený kardamom. Neustále se přes den mění a sděluje různé příběhy, zároveň si ale zachovává svou individualitu. Memoir se hodí převážně pro večerní nošení.

Amouage Epic

Epic je další parfém inspirovaný dílem skladatele Pucciniho, konkrétně bájnou árií Turandot, kterou podle legendy zakopal v poušti. Připomíná mi vystoupení Luciana Pavarottiho zpívajícího nádhernou Nessun dorma. První tóny jeho zpěvu si mě okamžitě získaly stejně, jako ty, které cítím v tomto parfému – kmín, oleandr a skořice. Na ty navazuje trpký čaj s hřejivou růží. 

Epic je umělecké dílo podobné hudbě. Je to mistrný zástupce legendární árie, která nikdy nebyla přednesena.

Recenze Amouage Epic

Amouage Interlude

O tomto parfému jsem hodně slyšela. A opravdu jsem ho chtěla vyzkoušet. A tak konečně přišla chvíle, kdy držím tu modrou lahvičku v rukou. Interlude je pro mě vůně absolutního klidu. Působí jako objetí, díky kterému se cítím v bezpečí. Když ji nosím, jsem klidná a vzdálená všem starostem. 

V Interlude jsem našla něco zcela jiného než v ostatních vůních – naturalistickou švestku sušenou kouřem a kadidlem. Čím déle ji nosím, tím více ji miluji. Nedovolí mi zapomenout na to, že jsem žena – jemné a krásné stvoření! Je to teplá, orientální, ale zároveň velmi přirozená vůně, kterou cítím na kůži celý den.

Amouage Reflection

Svěží bílé květy ve stříbrném flakonu. Zajímavá vůně, která se velmi liší od dalších pěti. Chladivá, připomínající brzké jaro a rozkvetlou louku. První dojem na mojí studené kůži nebyl jednoznačný. Po přečtení spousty recenzí jsem ale zjistila, že kompozice se nejlépe otevírá v horkých slunečných dnech. Proto dám Reflection další šanci – ale až v létě.

Recenze Amouage Lyric

Parfémovaná voda Lyric mi absolutně učarovala. Úžasný název této vůně zcela vystihuje vonnou kompozici, která otevírá šťavnatá, ale zároveň jemná růže s hřejivým kořením. V kombinaci s kadidlem mě zahalí aurou tajemství. Postupně probleskují pikantní akordy anděliky, jasmínu, kosatce a poté opět nastupuje růže – ta nejkrásnější, jakou jsem kdy cítila. 

Lyric pro mě představuje ženskost a ženskou krásu. Vůně se podle mého názoru hodí celoročně na běžné denní nošení. Doporučila bych ji vyrovnaným a sebejistým ženám. 

Redaktorka Martina