Nejlepší aromaterapie recenze
Bydlení

Nejlepší svíčky a aroma difuzéry recenze

O léčivých účincích aromaterapie se vědělo již ve starém Egyptě či Číně, kde se vonné silice používaly při mnohých obřadech a rituálech. Věřilo se, že vůně dokáží aktivovat vyšší vědomí člověka. Přírodní éterické oleje mají dnes už prokázané antibakteriální činky a dokáží nás uklidnit či naopak nabudit.

Aromaterapie staví kromě přímé aplikace taky na inhalaci. Když molekuly vstupují do plic, vůně stimulují určité části mozku, které vyvolávají terapeutické reakce a následně i lepší pocity. I naše receptory v nose posílají zprávy nervovým systémem až do té části mozku, která má na starost ovlivňování nálad a emocí.

Jak provonět byt

Kromě esenciálních olejů nakapaných do koupele či na polštář je pro vytvoření příjemné atmosféry doma vhodné použít už hotové produkty, jako jsou kvalitní svíčky, aroma difuzéry, aromalampy a bytové spreje. Díky inovativním technologiím ve tvorbě bytových vůní, si v dnešní době můžete užít nejen hřejivé atmosféry, ale i krásného designu.

Přestože vůně jsou záležitostí osobní preference, dá říci, že lépe „oblékají“ prostor vůně dřevité než ty sladší, ovocné. To neznamená, že by váš domov měl být cítit po táboráku, ale spíše to, že trochu dřevitého koření či kouře dělá prostor útulnějším.

Svíčky umí divy

Nejvoňavější svíčky, které jsou často oceňovány pochvalným „Mmm, tady to krásně voní – co to je?“, jsou ty, které i nezapálené dokážou provonět celou místnost. Jsou to kvalitní svíčky z pečlivě vybraných ingrediencí, charakteristické snad až příliš silným aroma na první čichnutí při vybalení z krabičky.

Mezi ty kvalitní ale zároveň cenově dostupné patří například Bath & Body Works či Kringle Candle. Autentickou vůní zimního lesa váš byt provoní svíčka z přírodních esenciálních olejů Winter z kolekce Camp Winter od Bath & Body Works. Vůně kašmíru a kakaa svíčky Cashmere & Cocoa od Kringle Candle vás pohladí za každého počasí, a ještě k tomu bude krásně zdobit váš interiér. Uklidňující vůní vanilky a levandule vás zase inspiruje bio svíčka od Root Candles, Lavender Vanilla.  Většina svíček se dá koupit i v levnější, votivní verzi či jako vonné vosky do aromalampy.

Bytové vůně

Voňavý luxus

Pokud chcete trošku investovat, určitě prozkoumejte nabídku luxusních svíček Baobab. Svíčky, jako například fantastická Aurum z kolekce Les Exclusives, jsou ručně vyráběny z těch nejkvalitnějších ingrediencí a esenciálních olejů. Jsou to opravdové designové kousky, které potěší každé náročné oko.

Nová éra aroma difuzérů

Pokud chcete zkusit něco nového, pak ideální voňavou dekorací jsou aroma difuzéry. Vybírat můžete z kvalitních prověřených značek, jako například řecká Spring Air či asijská Chando. Zejména Chando prorazila s krásně vypracovanými keramickými difuzéry inspirovanými přírodou. Místo klasických ratanových tyčinek tak vůni vede patentovaný speciální porcelán. Třeba u difuzéru Myst Lilac & Nutmeg je to elegantní květina a u Ocean Amber & Sage zase mořský koník.

Bytové vůně Chando

Katalytické Lampy

Anglická firma Ashleigh & Burwood London vyrábí kromě aroma difuzérů také nádherné katalytické lampy. Že jste o nich ještě neslyšely? Princip hoření bez plamene (katalytická reakce) byl známý již ve staré, Egyptě. Bezpečným způsobem čistí a dezinfikuje vzduch, odstraňuje 99 % roztočů a bakterií a ničí molekuly pachů včetně cigaretového kouře. Doporučujeme Fairy Ball dárkovou sadu, která je ideální pro začátečníky. Obsahuje vonný olej a menší lampu s duhovým zdobením.

Vonné sáčky

Možná si pamatujete, jak vaše maminka strkala mýdlo v papírovém obalu do skříně s prádlem. Každé ráno jste tak spěchali do školy a vůně domova byla všude kolem vás. Dnes už se mýdla nenosí, jelikož se na trhu objevily mnohem efektivnější produkty, jako například vonné sáčky do skříní. Naším tipem je parfemovaný sáček Culti Decor Assolato.

Bytové spreje

Bytové spreje jsou praktickou volbou na cesty a umožňují si vzít vaše oblíbené aroma domova kamkoli s sebou. Skoro všechny aroma difuzéry a vonné svíčky zmíněné výše mají i svoji verzi ve spreji. Zkuste smyslný sprej od Spring Air, Ultra Scent Premium Pomegranate Delight, který vše kolem vás okamžitě provoní dřevitou vůní s granátovým jablkem. Vůni můžete stříkat na povlečení či na pohovku, než se stočíte do klubíčka a pustíte si svůj oblíbeny film. Slyšeli jste o Hygge? Jestli ne, tak vykouzlení té nejkrásnější atmosféry vůněmi do pravého Hygge rituálu rozhodně patří.

A jak konkrétní vůně působí na náladu? Aroma levandule pomáhá usnout, vůně máty zase chladí smysly a zvyšuje pozornost. Citronová tráva nejen dokáže okamžitě povzbudit, ale čistí vzduch a je antiseptická. A esenciální olej z eukalyptu zase usnadňuje dýchání. Co se týče povzbuzení duše, nejlépe proti smutku a úzkosti působí esenciální olej z bergamotu, cypru, růže a pomeranče. A tip na konec – sladce vonící jasmín zase působí jako afrodiziakum.

Pečlivě vybranou vůní přivítáte do svého domova velké množství energie. Takže, zhluboka se nadechněte a ciťte se jako v bavlnce!

Vyhrajte luxusní bytovou vůni Spring Air a obří balení Kringle Candle

Napište nám email info@little-white.cz, jakou značku svíček máte nejradši a podělte se s ostatními, kolik svíček máte doma. Za týden 31. 1. vylosujeme tři výherce, dva z nich obdrží designové difuzéry Spring Air a hlavní výherce získá obří balení KRINGLE CANDLE od stejného zakladatele vyhlášené firmy Yankee Candle. 

Bytové vůně