Jak nosit legíny
Móda

Jak nosit legíny: 7 pravidel pro rok 2022

Vyhněte se módnímu faux-pas: Váš kompletní průvodce nošením legín. Vše od pravidel až po největší módní chyby.

Legíny milujeme stejně jako ostatní, ale stejně jako u jiných módních kousků existují způsoby, jak je nosit dobře, a způsoby, jak je nosit tak, abyste vypadali jako Lindsay Lohan v roce 2008. Proto jsme pro vás shromáždili 10 módních tipů a triků, jak nosit legíny tak, abyste vypadali cool, trendy a super stylově.

1. Legíny NEJSOU kalhoty ani punčocháče… ale mohou jimi být.

Legíny jsou úžasné v mnoha ohledech, včetně jejich schopnosti spojit styl a pohodlí v jednom kusu oblečení. Tak dlouho byly legíny zužovány na aktivní oblečení. V současné době se však legíny staly mnohem víc než jen kalhotami na cvičení.

Stále je důležité dávat pozor na to, kam legíny nosíte (ne na svatbu, duh!), ale to neznamená, že byste se měli vyhýbat kreativitě.

2. Výrazné potisky noste opatrně.

Pár slov o barevných a květinových legínách: Jakkoli jsou zábavné, mohou být nebezpečné. Zkuste se držet základní barevné palety, abyste dosáhli maximální praktičnosti. To ale opět neznamená, že nemůžete experimentovat a najít si svůj vlastní styl s tímto základem šatníku.

3. Na délce rozhodně záleží.

Legíny by měly sahat těsně nad kotníky – cokoli kratšího automaticky vytváří strnulou siluetu, protože se vám budou zařezávat do holeně a tím vám zkracují nohy.

4. Nebojte se kombinovat.

Pojďme si říct, jak úžasné a univerzální legíny jsou. Můžete je nosit s dlouhou košilí na knoflíky přepásanou kolem pasu a kotníkovými botami, nebo s vysokými kozačkami a dlouhým sakem pro šik a elegantní vzhled.

5. Doplňky, doplňky, doplňky.

Je bezpečné, že legíny samy o sobě jsou super trendy, nicméně s některými doplňky se váš vzhled může v mžiku změnit ze sedmičky na jedenáctku.

Zkuste doplňky v podobě baseballové čepice a slunečních brýlí pro street style atmosféru nebo spoustu šperků a kabelky pro luxusní vzhled na přehlídkovém mole. Věřte nám!

6. Legíny perte pravidelně.

Na rozdíl od džínoviny se legíny musí pravidelně prát. Pružnost se uvolňuje, jak se vaše tělo zahřívá, a praní ji pomáhá vrátit do normálu. Legíny jsou částečně nebo zcela syntetické, a tak nedýchají tak dobře a je třeba je prát alespoň každé druhé nošení.

Nemusí se však prát v ruce, aby vypadaly co nejlépe. Doporučujeme sáček na jemné prádlo, aby se v pračce neroztahovaly, a vyhněte se jakékoli formě tepla – horké vodě, teplé sušičce, žehličce nebo páře – protože teplo časem narušuje pružnost.

7. Celý svět je vaše hodina jógy.

Ať už jste právě ve studiu jógy, v obchodním centru nebo na večeři, z oblečení na cvičení se konečně stalo denní oblečení. Legíny, které jsou pohodlné i stylové, můžete nosit kdekoli a mají možnost povýšit je na vzhled z přehlídkových mol. Stačí si k nim vzít sako, později nám poděkujete.