Inspirace ložnice v paneláku
Bydlení

Inspirace ložnice v paneláku – 12 nápadů do malé ložnice

Paneláková ložnice, nemusí být smutným a neútěšným místem. S trochou fantazie a nápaditosti dokážete i nemoderní a nevkusnou ložnici proměnit v oázu klidu a odpočinku.

Ložnice vašich snů navíc nemusí stát desítky tisíc, i s malými změnami dokážete docílit podstatných změn.

I ta nejskromnější maličká místnůstka má schopnost sloužit jako pohodlná krásná ložnice a chytré použití nábytku ji může proměnit i v multifunkční prostor, který zahrnuje užitečné studijní a úložné prostory.

K maximálnímu využití potenciálu malé ložnice stačí pečlivé plánování a trocha inspirace. Přečtěte si našich XXX nápadů na Inspirace ložnice v paneláku.

1. Přehodnoťte rozložení úložných prostor

Nemusíte se držet zaběhnutých konvencí, myslete dostaňte se Out-of-box! Rozmístěte nábytek tak, abyste se necítili stísněně. Většinu nábytku a úložných prostor umístěte pouze na jednu stěnu, nejlépe na tu, kterou v prostoru vidíte méně, abyste se necítili zaskládaní.

Snažte se minimalizovat množství nábytku v malé ložnici tím, že budete vynalézaví a použijete chytré multifunkční kousky – například příborník, který může slouží i jako toaletní stolek. Hodně úložných prostor na malé ploše.

Skříně jsou nejefektivnějším způsobem, jak z úložného prostoru ložnice vytěžit maximum. Postavte skříně po obou stranách postele a získáte tak velké úložné prostory na jedné straně s nábytkem a zbylý prostor na ostatních stěnách nebudou zabírat žádné překážky, pokoj se tak bude zdát opticky větší. Místo toho využijte ostatní stěny pro umělecká díla nebo zrcadla.

2. Využijte prostor nad postelí

Stěna nad vaší postelí by nejspíš zůstala nevyužitá. Můžete si na ni ale umístit praktickou poličku, na které mohou být nějaké dekorace, kniha, kterou právě čtete a třeba vás mobilní telefon. Pozor ale na volbu poličky a její umístění! Polička musí být dostatečně vysoko, abyste se nepraštili do hlavy, když si na posteli sednete a nesmí být příliš masivní, jinak bude vytvářet pocity stísněnosti.

Volte spíše světlou lehkou poličku ze dřeva.

Inspirace malé ložnice

Druhou možností, jak ušetřit místo v malé ložnici je inspirace vestavěnou postelí. Tady je možné použít úložný prostor místo čela postele, vyberte úzký úložný prostor, který dokáže plnit 2 funkce najednou.

Nebudete tím pádem potřebovat žádné noční stolky a opět jednoduše ušetříte místo.

3. Využijte všechny rohy pro skladování.

Když je místa málo, je třeba hledat chytrá úložná řešení. V těsném rohu, který by jinak zůstal nevyužitý, můžete umístit menší skříň, nebo pokud vám to rozpočet dovolí, skříně na míru, které dokonale využijí každé zákoutí.

Pro ložnici v paneláku je nejlepší, když vaše věci nejsou vidět, protože jakékoliv viditelné předměty způsobí, že místnost bude přeplněná, což ji bude dělat opticky ještě menší.

4. Použití zrcadla v panelákové ložnici

Už jste někdy vešli do baru a mysleli si, že je dvakrát větší, abyste si uvědomil, že to byla jen chytrá iluze? Jednoduše dokážete docílit pocitu, že je pokoj jednou tak veliký, když správně umístíte zrcadlo. Nejjednodušší je zrcadlová skříň, která opět šetří prostor ve vaší malé ložnici, poskytuje aditivní úložný prostor a ještě udělá vaši ložnic opticky mnohem větší a navíc je zrcadlo praktické i v jiných ložnicových aktivitách 😉  

Pokud nechcete zrcadlovou skříň, můžete použít také závěsné zrcadlo, nebo lesklý povrch, jako je zrcadlový obklad na zeď, nebo noční stolek a dokážete tak i z malé ložnice v paneláku vykouzlit prostornou místnost.

Ložnice v paneláku nápady

5. Vytvořte iluzi prostoru pomocí chytrého zdobení

Barva je úžasným řešením mnoha problémů při zařizování. Nejenže barevný nádech může okamžitě pomoci oživit prostor a dodat mu pocit přívětivosti, ale lze jej také použít způsobem, který pomáhá bojovat s širšími estetickými problémy, například zvětšit malé prostory. Vezměte si například tento nápad na malování malé ložnice, kde kombinace barev pomohla vytvořit hranici, a tím vytvořila novou perspektivu pro stěny. Jakýsi optický klam.

6. Ukládejte od podlahy ke stropu

Investujte do skříně tak vysoké, jak se do místnosti fyzicky vejdete, nejlepší je samozřejmě úzká, abyste nezabírali cenný prostor na podlaze. Prostor nad skříní pak využijte k hledání dalšího úložného prostoru, pro krabice a koše, abyste zajistili, že každý centimetr prostoru od podlahy ke stropu bude co nejlépe využit. Koše a krabice udržujte v pořádku a uklizené, aby nepůsobily chaoticky.

7. Vybudujte úložné prostory v nepohodlných výklencích

Ať už má vaše malá ložnice výklenky nebo nešikovné prostory způsobené okapy, využijte je co nejlépe vytvořením chytrých úložných řešení. Architektonická povaha výklenků je ideálním místem pro umístění otevřených polic, pod kterými jsou skříně na míru.

Police tohoto chytrého nápadu s výklenkem jsou ideální pro uložení knih a věcí, které chcete mít vystavené, zatímco skříně jsou ideální pro větší úložné potřeby, aby ukryly předměty, jako jsou další lůžkoviny nebo krabice s životními potřebami.

8. Zdvojnásobte svůj toaletní stolek

Nikdy předtím jsme nebyli tak uzavřeni ve zdech našich domovů, hledáme způsoby, jak využít každý prostor alternativními způsoby. není sice ideální pracovat nebo mít počítač v ložnici, ale může se váš toaletní stolek zdvojnásobit jako psací stůl?

I kdyby to mělo být jen místo, kde si v klidu shromáždíte myšlenky a napíšete si seznam úkolů, stojí za to udržovat plochu volnou, než ji zahlcovat pleťovými vodami a lektvary.

Malé ložnice nápady

9. Vyzdvihněte úložné prostory nad podlahu

Zavěšením úložného prostoru na stěnu místo nočního stolku, který leží na podlaze, okamžitě uvolníte místo a ten s odkládacím stolkem vám poskytne místo, kde si můžete sednout a udělat si make-up nebo si položit ranní kávu.

10. Použijte povznášející barvu, která prostor otevře.

Použití povznášející barvy, například slunečně žluté, může pomoci oživit jakýkoli malý prostor, jen si dejte pozor na to, jak tuto barvu používáte. Vymalování zářivé barvy do výšky středu místnosti pomůže ukotvit barvu ve spodní polovině místnosti.

Zbytek výmalby zakončete zářivě bílou nebo podobnou neutrální barvou, která pomůže udržet vzdušný a prostorný vzhled. Nechte přidanou barvu, aby určila tónovou paletu pro ložní prádlo, doplňky a podlahové koberce a vytvořila tak soudržný vzhled.

11. Osvětlení připevněte na stěnu

Nástěnné osvětlení v malé ložnici může pomoci uvolnit tolik potřebný povrch. Pomocí stěny můžete dokonale umístit úkolové osvětlení, které zvýrazní uspořádání.

12. Zlepšete věci pomocí vertikálního úložného prostoru

Žebříkové úložné prostory jsou skvělým způsobem, jak dosáhnout výhod nástěnných polic a zároveň je flexibilně přemístit, když chcete věci změnit. Tento se dokonale hodí do tohoto stísněného prostoru v ložnici, ale stejně dobře by mohl fungovat i v koupelně nebo malém obývacím pokoji.

Tak na co čekáte? Vyberte si inspirace i do vaší malé ložnice a vykouzlete z ní své dokonalé útočiště ještě dnes!

Inspirace do ložnice v paneláku

Inspirace Malá Ložnice