Jak mít dlouhé vlasy do týdne
Beauty

Jak mít dlouhé vlasy do týdne

[et_pb_section][et_pb_row][et_pb_column type=“4_4″][et_pb_text]
  1. Udělejte si masáž kořínků kofeinem
  2. Kupte si doplňky stravy na vlasy: Omega 3, kvalitni oleje a Biotin
  3. Praktikujte inverzní metodu
  4. Noste rozpuštěné vlasy
  5. Používejte speciální kosmetiku na vlasy pro dlouhé vlasy a proti lámavým konečkům
  6. Vyhněte se nadměrnému zatěžování vlasů fénováním, velké teplotní rozdíly
  7. Vyžehlete si vlasy, rovné vlasy vypadají až o několik centimetrů delší.
  8. Kupte si příčes
  9. Nechte si vlasy prodloužit
  10. Za týden vám vlasy dorostou o 2 – 5 mm

Pokud ale chcete aby vám vlasy co nejdříve dorostlo přečtete si naše ověřené rady: Jak na rychlejší růst vlasů.

Po čem rostou vlasy

Nejsnadněji dostupným zdrojem omega-3 jsou ryby a mořské plody. Ryby jsou výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin, díky kterým vlasy rostou. Nedostatek omega-3 nejen zpomaluje růst vlasů, ale může také způsobit, že vaše prameny budou křehké a matné. Pokud nemáte rádi chuť ryb, můžete místo nich užívat doplňky stravy s omega-3 rybím olejem. Další alternativou jsou také ořechy a semínka, ale jejich podíl bude nižší. Možná si rozdílu nevšimnete hned, ale po několika týdnech důsledného užívání omega-3 budou vaše vlasy zdravější a delší!

Souvislos se zvýšenými dávkami biotinu a rychlým růstem vlasů je podložený mnoha studiemi. Biotin, známý také jako vitamin H, pomáhá přeměňovat potravu na energii. Pomáhá také s metabolismem a je stavebním kamenem pro silnější a zdravější vlasy. Ve formě doplňků ho najdete v každém obchodě se zdravou výživou. Samozřejmě ideální jepřijímat Biotin přirozeně v potravě, ale je téměř nemožné ho získat pravidelně v dostatečném množství ze stravy. Nejvíce Biotinu obsahují potraviny, jako jsou mandle, vejce, avokádo a mléko.

Důležité pro stavbu vlasů jsou také bílkoviny a tak pokud si chcete nechat narůst dlouhé háro, dbejte na pravidelný a dostatečněvysoký příjem bílkovin. Podle Harvard Studies je bezpečný příjem až 2 gramy na 1 kg váhy takže se nemusíte obávat bílkovin ve svém jídelníčku přidat.

Masáž vlasů doma

Skvělým způsobem, jak stimulovat pokožku hlavy a hydratovat vlasy, je masáž teplým olejem. Masáž můžete provádět sami, nebo v páru. Existuje spousta vlasových olejů, které si můžete koupit v obchodě, nebo si ji můžete udělat sami z arganového, kokosového nebo jojobového a olivového oleje. Zahřejte je a 20 minut masírujte pokožku hlavy a vlasy. Po skončení masáže nechte olej ve vlasech dalších 30 minut a poté jej opláchněte.

Inverzní metoda – vlasy

Tato metoda je ověřena spousty spokojenými blogery a čtenáři. Název Inverzní metoda je zde pro to, že nejlepších výsledků dosáhnete, když si sednete na židli a přehodíte si vlasy tak, aby vaše hlava byla umístěna pod srdcem. Tímto způsobem zvýšíte průtok krve do hlavy a stimulujete vlasové folikuly. Zde je návod: Každý den po dobu sedmi dnů masírujte konečky prstů pokožku hlavy po dobu pěti minut (nastavte si časovač!). Říká se jí inverzní metoda, Pokud chcete, můžete každých několik dní používat olej na masáž. Inverzní metodu masáže vlasů doporučujeme praktikovat každý den.

Další extra tipy jak mít dlouhé vlasy do týdne:

Pozor na zbytečné poškozování vlasů: Omezte fénování, žehlení a použití kulmy.

Nechoďte spát s mokrými vlasy a pořiďte si hedvábný povlak na polštář, tak se vám nebudou během noci třepit konečky.

Nenoste culík, rozpuštěné vlasy totiž rostou rychleji, ale pozor: mohou se více třepit konečky, takže dbejte na správnou péči a ošetření konečků vlasovým olejem

Jak rychle rostou vlas?

Vlasy rostou rychlostí v průměru 1cm / měsíc.

10-15 cm, vlasy po uši – 10 měsíců

20 cm, vlasy pod uši – 15 měsíců

25 cm, vlasy pod bradu – 18 měsíců

30 cm, vlasy k ramenům – 22 měsíců

35 cm, vlasy na ramena – 26 měsíců

40 cm, vlasy k zapínání podprsenky – 30 měsíců

Dále už je délka růstu vlasů velmi individuální, někomu se delší vlasy více ulamují a záleží také na péči o vlasy a na vaší stravě.

Kratší vlasy rostou zpravidla rychleji, nebo se vám to tak může zdát, protože dlouhé vlasy se už začínají postupně ulamovat a tak celkový progres není tak rychlý.

O kolik vám vlasy poporostly za týden?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]