Captain Fawcett review
Beauty

Captain Fawcett review – Recenze pánské kosmetiky

Stále hledáte tu nejlepší péči o vousy? Tentokrát jsem pro vás otestoval značku Captain Fawcett, kterou snad ani blíže nemusím představovat. Jde o opravdovou britskou klasiku, která vsází na přírodní ingredience, vintage a mužný design svých obalů, ale především na vysokou kvalitu. Otestoval jsem pro vás olej na vousy a pokud zatím nevíte přesně, co to je nebo k čemu slouží, nevadí, protože to můžete hned zjistit! Dále mě zajímalo, jak si tradiční výrobce pánských holících potřeb představuje parfém, který by měl pravý muž podle něj používat. Taky vás zajímá, jak to dopadlo?

Co je to vlastně “olej na vousy” a k čemu se používá?

Pokud nosíte plnovous, tak je dobré, abyste se věnovali nejen péči o vousy samotné, ale i o pokožku tváře pod nimi. Vousy totiž vytvářejí jakousi bariéru, přes kterou mnohé přípravky (klasické mýdlo či krém) nejsou schopny kvůli své konzistenci projít a působit tak přímo na pokožku. Ta je více namáhána a proto se nám vousáčům často stává, že nás tu a tam nepříjemně svědí, nebo se na ní dokonce vytvářejí drobné stroupky podobné lupům. Tohle vše je způsobeno tím, že pokožka pod vousy není dostatečně vyživována a hydratována. Pravidelné používání oleje na vousy by tudíž mělo pokožku dostatečně hydratovat a dodávat jí všechnu potřebnou péči. A nejen to. Kvalitní olej vousy také částečně změkčuje, dodává jim hydrataci a lesk a zjednodušuje jejich každodenní úpravu. Naprostá většina olejů na vousy také obsahuje vonné esence a nahrazuje tedy kolínskou, kterou s dlouhými vousy používat nejde.

Olej na vousy Captain Fawcett Beard Oil 

Pánové, pokud hledáte olej na vousy, který by takřka beze zbytku splňoval všechny jeho charakteristiky, tak tady je! Pro mě bylo naprosto zásadní, že jsem se doopravdy zbavil někdy nepříjemného kousání a i ty lehké šupinky se po několika dnech úplně vytratily. Navíc mám pocit, že mi vousy trochu ztmavly, ale to je asi dáno tím, že se více lesknou, tudíž je to něco podobného, jako když do vlasů používáte pomádu. Asi nejsem schopný posoudit, jestli jsou vousy doopravdy měkčí, minimálně ale jsou na dotek mnohem příjemnější. Tento olej obsahuje jojobový a mandlový olej a také vitamín E, tudíž vše pro potřebnou péči. Je navíc v praktickém balení (50 ml) s kapátkem a je ho potřeba na jedno použití až překvapivě málo. Mám kratší plnovous a tudíž byly tři větší kapky tak akorát. Jako vonné esence obsahuje černý pepř, pačuli a cedr. A tady možná jediná výtka nebo upozornění: při první či druhé aplikaci se vám vůně tohoto oleje mohou zdát příliš výrazné až nepříjemné, ale já osobně jsem si rychle zvykl, ale pokud by vám některá z těchto složek příliš nevoní, radši volte jinou variantu.

Captain Fawcett’s Eau de Parfum 

A jak si tento tradiční výrobce produktů na holení poradil s pánskou vůní? Překvapivě velmi dobře. První dojem po aplikaci mě podobně jako u oleje trošku negativně překvapil, protože mi připomínal klasickou kolínskou, ale za chvíli se neuvěřitelně příjemně rozležel a vynikly tak jeho dřevitě-kořeněné tóny koriandru, kardamonu a santalového dřeva. Pak jsem ještě okamžik přemýšlet nad tím, co tuto kombinaci tak příjemně zjemňuje, ale nijak neumenšuje. Trošku překvapivě vanilka. Pro někoho, kdo má rád výrazné kořeněné vůně, prostě dokonalá kombinace. Pouze jedno malé mínus: výdrž je jen lehce nadprůměrná.