Náplň do palačinek
Recepty

Vynikající sladké náplně do palačinek

Také si dáte téměř kdykoliv skvělé palačinky na snídani? A také obvykle skončíte u nějaké marmelády, nebo třeba javorového sirupu? Máme pro vás další skvělé tipy, co byste si mohli do palačinek dát.

Samotné těsto už máte určitě vychytané, případně můžete použít tento recept na palačinky. Pojďme se tedy podívat na nějaké ty možnosti, jak si můžeme sladké palačinky připravit.

Jahodová náplň

Smíchejte čerstvé nebo zmražené jahody s cukrem a trochou citronové šťávy. Připravenou jahodovou směs můžete rozetřít na palačinku a přeložit ji na polovinu, nebo zamotat.

Banánová náplň

Nakrájejte banány na plátky a naskládejte je na palačinku. Přidejte trochu medu nebo javorového sirupu a posypte skořicí. Můžete přeložit a přidat k tomu ještě porci kvalitní šlehačky.

Čokoládová náplň

Rozpusťte čokoládové hobliny nebo čokoládu, smíchejte se šlehačkou, vyšlehejte a nanesete na palačinku. Můžete přidat i nasekané ořechy nebo třeba plátek banánu, který se k chuti čokolády skvěle hodí.

Tvarohová náplň

Smíchejte tvaroh se smetanou, cukrem a vanilkou. Nanesete ho na palačinku. Můžete přidat i maliny nebo jiné ovoce, které se k tvarohové náplni skvěle hodí.

Ovocná náplň

Použijte různé druhy ovoce, jako jsou maliny, borůvky, hrušky nebo kiwi, a přidejte je na palačinku. Přidejte trochu medu nebo javorového sirupu.

Karamelová náplň

Připravte si karamelovou náplň tak, že rozpustíte cukr, necháte zkaramelizovat a smícháte například s bílým jogurtem. Naneste na palačinku a podle chuti přidejte také nasekané ořechy.

Citronová náplň

Smíchejte citronovou šťávu, citronovou kůru a cukr. Nanesete tuto náplň na palačinku a přeložte nebo zamotejte. Můžete přidat i šlehačku nebo třeba kopeček citronové zmrzliny.

Marmeláda nebo džem

Velice populární varianta. Namažte palačinku oblíbenou marmeládou nebo džemem a máte hotovo. Samozřejmě nejlepší je nějaká domácí marmeláda. Skvěle se do palačinek hodí například malinová nebo rybízová.

Samozřejmě toto nejsou všechny možnosti. Můžete do palačinek zvolit libovolnou náplň podle chuti a kombinovat různě s ovocem, šlehačkou nebo třeba zmrzlinou. Vyzkoušet můžete také mnoho další receptů na palačinky a to nejen sladké, ale i slané.