Rady a tipy

S MacBookem už nic neřešíte

Notebooky značky Apple patří v segmentu elektroniky k prémiovému zboží. Proč a jaké jsou výhody oproti zařízením s operačním systémem Windows?

Co je to MacBook

MacBook je modelová řada přenosných počítačů firmy Apple. Jedná se o zařízení, která od roku 2006 používají operační systém Apple macOS. Modelová řada MacBook nahradila původní PowerBook a iBook při přechodu počítačů Mac na procesory Intel, který byl oznámen v roce 2005.

V současnosti do této série spadají notebooky MacBook Air a MacBook Pro. Notebooky s označením MacBook Air jsou vyvíjeny od roku 2008. I dnes patří k nejtenčím modelům na trhu. Oblíbené jsou hlavně díky své příznivé pořizovací ceně.

Zdroj: https://pixabay.com/photos/laptop-apple-macbook-computer-2562361/

MacBook Pro je řada, která se na trhu nachází od roku od roku 2006. Ve produktové hierarchii je nad notebooky MacBook Air. Vyznačuje se vysokým výkonem a minimálními rozměry a hmotností. Hodí se tak například pro grafické práce. Pro profesionální využití je předurčuje také extrémně vysoká výdrž baterie až 22 hodin.

Jaké výhody má macOS oproti Windows

Obecně k výhodám MacBooků patří kvalitní Retina displej a celková vysoká úroveň použitých materiálů. Po konstrukční stránce jsou proto tato zařízení velmi kvalitní a lze u nich předpokládat dlouhou životnost. Tělo u notebooku je vyrobeno z hliníku. Výhodou je také snadná opravitelnost těchto zařízení.

Přenosné počítače od Apple využívají operační systém macOS. Ten se vyznačuje snadnou ovladatelností. K té přispívají i skvěle vyřešené trackpady. Rozhraní je velmi intuitivně řešeno a zvládne ho tak i laik. Smířit se ale musíte s tím, že možnost uživatelských zásahů je cíleně do určité míry limitována. Software je také vynikajícím způsobem vyladěn ve vztahu k hardwaru.

Notebooky vybavené operačním systémem macOS jsou také statisticky mnohem méně zranitelné než ty se systémem Windows. Ten je celosvětově rozšířený, a proto náchylný k útokům virů. Lze předpokládat, že MacBook vám bude spolehlivě sloužit roky.

Apple taktéž klade důraz na design, stylovou čistotu a elegantní pojetí. Prémiové zpracování je tak patrno i na pohled.

Zdroj: https://pixabay.com/photos/woman-business-work-young-computer-3687084/

Jak ušetřit na nákupu MacBooku

Výše uvedené parametry podmiňují i zásadní aspekt v podobě pořizovací ceny. Ta je rozhodně oproti notebookům s OS Windows vyšší. Zmíněná základní série Mac Air konkrétně startuje na cenách okolo 30 000 Kč.

To může být jednoduše pro některé zájemce příliš. Existuje však způsob, jak na pořízení luxusnějších notebooků z dílny Apple ušetřit. Možností může být repasovaný MacBook. V takovém případě se jedná o použité zařízení.

Repasované notebooky této značky primárně pocházejí z operativních leasingů. Před prodejem procházejí několikastupňovým systémem repase, která zahrnuje testování, čištění i přeinstalování operačního systému. Použité MacBooky lze následně pořídit za zvýhodněné ceny nižší až o desítky procent. Navíc na zboží získáte záruku v délce 12 měsíců a možnost odpočtu DPH. Vybírat můžete např. na stránce – Eurotech.cz.